Rødekro Cannonball

Diplomer:

Marathon 1 hel Marathon

Marathon 2 Diplom Hel Marathon

Marathon 3 diplom Hel Marathon

Halv Marathon 1 Halv Marathon kl 9

Halv Marathon 2 Diplom Halv Marathon

Halv Marathon 3 Diplom Halv Marathon

Resultater:

Marathon 1 kl 6.00 tid Halv Marathon 1 kl 9.00 tid
1) Hans Renkwitz 3.55,25 1) Bo Jensen Darling 2.07,52
2) Linda Jørgensen Kempel 3.52,11 2) Ole Olesen 2.07,52
3) Ditte Laulund 4.47,00 3) Bent Thomsen 2.07,52
4) Bjarne Buch Hundevad 3.52,11 4) Dorthe Ludvigsen 2.11,49
5) Tina Mundt Larsen 4.26,52 5) Rene Kirketerp 2.07,52
6) Mogens Hinrichsen 4.26,52 6) Begitte Petersen 1.50,00
7) Claus Sørensen 4.26,47 7) Elin Lauritzen Moldt 1.46,37
8) Carsten Friis 3.49,57 8) Dorthe Lauritzen Lund 1.46,37
9) Jesper Wael Duus 3.57,25 9) Anne Marie Harbo 2.11,49
10) Tove Grevsen 4.30,00 10) Bitten Petz 1.50,00
11) Jesper Hahn DNS 11) Maria Boy Birk 2.01,14
12) Tommy Juel Kristensen 4.32,29 12) Pernille Linde Jellestad 2.01,52
13) Christian Hamann 3.48,24 13)  Alex Nielsen 2.01,52
14) Lue Tornbo Baastrup 4.26,52
15) Stefan Bennedsen 3.54,25
16) Torben Holt 3.54,25
17) Henrik Juhl Jørgensen 3.54,25
18) Nis Kjær 3.54,25
19)
4 runder: Johnnie Bramsen
Marathon 2 kl 12.00 Tid Halv Marathon 2 kl 12.00 Tid
1) Hans Renkwitz 4.09,05 1) Tina Callø Hansen DNS
2) Linda Jørgensen Kempel 3.56,58 2) Peter O Andersen 1.58,45
3) Ditte Laulund 4.43,00 3) Helle Jensen 1.59,04
4) Bjarne Buch Hundevad 4.06,00 4) Henning Frederiksen 2.02,31
5) Lars Troelsen 4.12,20 5) Bo Jensen Darling 2.30,00
6) Karin Eriksen 4.17,09 6) Bent Thomsen 2.30,00
7) Peter Klarlund DNF 7) Charlotte Kurzmann Pelsen 2.03,08
8) Claus Sørensen 4.17,09 8) Kim Lorenzen 1.52,00
9) Susanne Garbrecht 4.20,49 9) Eicke Warncke 2.02,00
10) Ole Vestergård Eriksen 3.56,59 10) Jette Tønder 2.05,00
11) Carsten Friis 3.53,46 11) Gitte Petersen 2.15,05
12) Preben Petersen 4.16,00 12) Ole Olesen 2.30,00
13) Jesper Wael Duus 4.10,12
14) Tove Grevsen 5.04,00
15) Kim Sørensen 4.00,00
16) Jesper Hahn 3.56,59
17) Bent Rasmussen DNF
18) Vivi Vahlun Jeppesen 3.58.52
19) Preben Skovmand 3.13,29
20) Gunnar Juhl Poulsen 4.24,21
21) John Raschat 3.53,46
22) Ricky Andersen 3.43,59
23) Kim Hammerich 3.12,45
24) Ulrik Pihl 3.43,59
25) Mike Johansen 5.04,10
26) Lue Tornbo Baastrup 4.08,36
27) Anders Risak 3.43,59
28) Stefan Bennedsen 4.02,26
Marathon 3 kl 18.00 Tid Halv Marathon 3 kl 15.00 Tid
1) Hans Renkwitz DNF 1) Bo Jensen Darling 2.57,13
2) Linda Jørgensen Kempel 4.53,30 2) Karen Gad Svendsen 1.56,43
3) Ditte Laulund DNF 3) Ole Olesen DNS
4) Bjarne Buch Hundevad DNF 4) Bent Thomsen 2.57,13
5) Lars Troelsen 4.53,30 5) Claes adel 2.57,13
6) Karin Eriksen 4.53,30 6) Niels Birch Mogensen 2.29,00
7) Claus Sørensen 4.53,30 7) Sille Viktoria Pia Ehlert Nielsen 2.29,00
8) Carsten Friis 4.53,30 8) Rikke Bergmann Kohberg 2.57,13
9) Kim Sørensen DNF
10) Jesper Hahn 4.53,30

Så tænkes der planer for Rødekro Cannonballs første trippel både på Marathon og halv Marathon lørdag d 8 okt 2016
Der er også mulighed for at komme og løbe med på rundeløb ved alle halvmarathon tidspunkterne.
Man bestemmer selv om der løbes 1, 2 eller 3 løb ☺️

Pris 100 kr pr Marathon, 250 for 3 marathon.
Pris 75 kr pr Halv Marathon, 200 for 3 halv Marathon.

Med i prisen er forplejning under løbet. Mad mellem løbene og bagefter.
Der arbejdes på massage til de Marathonløbere der vil gennemføre alle 3 løb. Der vil så være mulighed for massage fra 16.30-17.50
Medalje til hvert løb og evt en ekstra til dem der gennemføre 3 løb.

Planen bliver at der afvikles Marathon på følgende tidspunkter.

Marathon 1 start kl 06.00

Halv Marathon 1 Start kl 09.00

Marathon 2 Start kl 12.00

Halv Marathon 2 Start kl 12.00

Halv Marathon 3 Start kl 15.00

Marathon 3 Start kl 18.00

Gratis rundeløb fra kl 20.00 hvor der er mulighed for at løbe med de Marathon løbere, der forsøger sig med alle tre Marathon på engang.

Mulighed for at overnatte dagen før, hvis man kommer langvejs fra og vil starte kl 06.00

Der løbes efter klub 100 Marathon regler. Se link.

Løbskriterier

Tilmelding via SMS på 31906517 eller mail renkwitzh@yahoo.dk.
Husk at skriv hvilket løb og hvilke/hvilket tidspunkt der løbes. Sidste tilmelding hvis man ønsker medaljer er 1 okt. Der efter garanteres ingen medaljer men man kan godt deltage og få diplom.

Spørgsmål vedrørende løbet skrives her eller på SMS 31906517

Startlisten

Marathon 1 kl 6.00

1) Hans Renkwitz
2) Linda Jørgensen Kempel
3) Ditte Laulund
4) Bjarne Buch Hundevad
5) Tina Mundt Larsen
6) Mogens Hinrichsen
7) Claus Sørensen
8) Carsten Friis
9) Jesper Wael Duus
10) Tove Grevsen
11) Jesper Hahn
12) Tommy Juel Kristensen
13) Christian Hamann
14) Lue Tornbo Baastrup
15) Stefan Bennedsen
16) Torben Holt
17) Henrik Juhl Jørgensen

18) Nis Kjær

4 runder: Johnnie Bramsen

Halv Marathon 1 kl 9.00

1) Bo Jensen Darling
2) Ole Olesen
3) Bent Thomsen
4) Dorthe Ludvigsen
5) Rene Kirketerp
6) Begitte Petersen
7) Elin Lauritzen Moldt
8) Dorthe Lauritzen Lund
9) Anne Marie Harbo
10) Bitten Petz
11) Maria Boy Birck
12) Alex Nielsen
13) Pernille Linde Jellestad
Marathon 2 kl 12.00

1) Hans Renkwitz
2) Linda Jørgensen Kempel
3) Ditte Laulund
4) Bjarne Buch Hundevad
5) Lars Troelsen
6) Karin Eriksen
7) Peter Klarlund
8) Claus Sørensen
9) Susanne Garbrecht
10) Ole Vestergård Eriksen
11) Carsten Friis
12) Preben Petersen
13) Jesper Wael Duus
14) Tove Grevsen
15) Kim Sørensen
16) Jesper Hahn
17) Bent Rasmussen
18) Vivi Vahlun Jeppesen
19) Preben Skovmand
20) Gunnar Juhl Poulsen
21) John Raschat
22) Ricky Andersen
23) Kim Hammerich
24) Ulrik Pihl
25) Mike Johansen

Halv Marathon 2 kl 12.00

1) Tina Callø Hansen
2) Peter O Andersen
3) Helle Jensen
4) Bo Jensen Darling
5) Bent Thomsen
6) Charlotte Kurzmann Pelsen
7) Kim Lorenzen
8) Eicke Warncke
9) Heidi Bojsen
10) Gitte Petersen
11) Jette Tønder
12) Henning Frederiksen

Halv Marathon 3 kl 15.00

1) Bo Jensen Darling
2) Karen Gad Svendsen
3) Ole Olesen
4) Bent Thomsen
5) Claes adel
6) Niels Birch Mogensen
7) Sille Viktoria Pia Ehlert Nielsen

Marathon 3 kl 18.00

1) Hans Renkwitz
2) Linda Jørgensen Kempel
3) Ditte Laulund
4) Bjarne Buch Hundevad
5) Lars Troelsen
6) Karin Eriksen
7) Claus Sørensen
8) Carsten Friis
9) Kim Sørensen
10) Jesper Hahn
11)

Depot:

1) Pia Renkwitz