Rødekro Cannonball

Så fandt jeg datoen, hvor jeg skal løbe mit marathon nr. 100

Lørdag d 2 april

Løbet vil bliver afholdt som det plejer og efter cannonballprincippet dog med en enkelt undtagelse:

Hel marathon starter kl 10

Halv marathon og rundeløb starter kl 12

Der vil være fælles information og holdbillede kl 9.45

Der må gerne tisses af hjemmefra da jeg tror der er mange som skal på wc denne dag 🙂

Der er desværre ingen mulighed for bad hjemme ved mig den dag.

Vedr parkering så håber jeg der evt. vil meget samkørsel, ellers må der holdes på de forskellige gæsteparkering der er i området, ellers gerne langs vejkanten, således vi ikke forstyrre de andre beboer i området.

Jeg håber så at vi alle sammen er nogenlunde i mål samtidigt og kan nyde lidt godt at spise og drikke.

Mere info følge når vi nærmere os datoen.

Vigtig ved tilmelding er at jeg får jeres mail adresse, således der kan sendes løbeinstruktion ud

sidste frist for tilmelding er 5 dage før løbsdato.

Der er medaljer til alle denne dag 🙂

Resultatliste og diplom:  Rødekro hel marathon og  Rødekro halv marathon og rundeløb

1 Hans Renkwitz

2 Hans Meulengracht

3 Susanne Garbrecht

4 Alex Lundahl

5 Claes Adel

6 Marianne Eliasen IVG

7 Christian Eliasen IVG

8 Linda Jørgensen Kempel

9 Tommy Juel Kristensen

10 Kevin Vilhelmsen

11 Ricky Andersen

12 Jeanette Mikkelsen

13 Ian Ortved

14 Kim Lorenzen

15 Bjarne Buch Hundevad

16 Denis Löhndorf

17 Ole Toft

18 Gitte Schack

19 Connie Lundegaard Sørensen

20 Ulrik Pihl

21 Karin Eriksen

22 Kent Møller

23 Katja Andreasen

24 Gitte Jensen

25 Pia Angelbo Mortensen

26 Susanne brüchle Kodal

27 Lars Troelsen

28 John Raschat

29 Ole Vestergaard Eriksen

30 Dorthe Ludvigsen

31 Anders Barsøe

32 Claus Sørensen

04.22,00

03.52,11

04.33,35

04.01,47

04.55,52

04.22,37

04.55,46

04.55,46

04.33,35

03.46,10

03.46,10

03.51,06

03.51.03

04.16,50

04.22,37

04.18,54

03.49,52

04.33,35

03.49,49

03.46,10

03.51,05

03.46,48

04.22,26

04.33,38

04.52,57

04.13,50

03.57,50

03.51,05

03.36,57

04.40,21

03.29,47

03.51,05

33 Jesper Duus

34 Jørgen Jacobsen

35 Danny Andersen klub IVG

36 Bent Thomsen

37 Dorthe Roslev

38 Mirco Fischer

39 Steen Christesen

40 Niels Sehested

41 Allan Dahl Hansen

42 Gitte Lyndrup

43 Lene Hauerberg

44 Mette Brinck

45 Søren Straarup Nielsen

46 Line Rønn

47 Jakob Stæhr

48 Kim Hammerich

49 Claus Batiste

50 Susanne Gravesen

51 Dorrit Thomhav Hørlyck

52 Aksel Skibsted

53 Bent Rasmussen

54 Jesper Hahn

55 Thomas Knudsen

56 Mikkel Laursen

57 Jørn Jensen

58 Vagn Kirkelund

59 Kim Sørensen

60 Tina Ohlsen

61 Tove Grevsen

62 Nicky Krogsøe

63 Brian Klausen

03.55,25

03.37,41

03.49,31

04.33,38

04.09,23

03.50,01

03.52,12

04.45,12

04.39,00

03.57,00

03.57,00

04.11,35

04.22,53

04.11,35

03.56,40

03.24,00

04.02,15

04.16,59

04.13,50

04.08,16

03.44,03

03.36,57

03.16,02

03.55,20

04.26,58

03.51,00

03.44,14

03.54,23

04.13,00

04.41,30

03.59,00

Halv Marathon

1 Mette Jochimsen

2 Bo Jensen Darling

3 Begitte Petersen

4 Maria Boy Birck

5 Bethina Nissen

6 Jesper Ludvigsen

7 Helle Jensen

8 Ronny Moshage

9 Maria Veinholt

10 Conny Schlesinger

11 Jonas Hekman

12 Anette Hansen

13 Dorthe Lauritzen Lund

14 Elin Moldt

15 Preben Petersen

16 Jette Tønder

17 Morten Wolff

18 Mogens S. Nielsen

19 Trude Wulff

20 Bo Darling

21 Lasse Beining

22 Torben Jacobsen

23 Betina Jensen

24 Tommy Madsen

25 Ulla Due Lange

26 Flemming Søe-Pedersen

27 Jens Schjerning

28 Dorte Stycke Kristensen

29 Claus Andresen

30 Kenneth Severin

31 Iben Kyndal

32 Morten Hansen

02.10,22

02.14,10

01.37,17

02.06,25

02.23,16

02.28,00

02.00,22

01.54,59

02.37,00

02.13,56

02.10,00

01.53,55

01.47,00

01.47,00

01.49,00

01.59,00

01.38,08

02.02.18

02.10,46

02.22,11

01.38,15

01.47,00

02.10,07

01.54,35

02.08,43

01.55,05

01.48,44

02.10,46

01.38,15

01.38,15

01.58,00

01.36,17

Rundeløb

1 Henning Olsen

2 AnneGrethe Jacobsen

3 Eicke Warncke

4 Lene Mønsted

5 Bente Karlsen

6 Ditte Mikkelsen

7 Birthe Lorenzen

8 Karin Juel Kristensen

9 Bo Junker

10 Henriette Molina

11 Helle Mikkelsen

12 Hanne Jonasson Nielsen

13 Dorte Lykkegaard Andersen

14 Jane Vilstrup Wollesen

15 Lis Sievertsen

16 Philip Hekman

17 Alexander Hekman

18 Tanja Johannsen

19 Gitte Petersen

20 Elisabeth Laasholdt

21 Birgitte Bille Schøning

22 Kirsten T Nielsen

14 km 01.09,00

14 km 01.28,00

18 km 01.44,00

7 km 00.40,00

7 km 00.40,00

5 km 00.32,40

14 km 01.28,00

7 km 00.43,37

14 km 01.09,00

16 km 01.47,00

14 km 01.42,00

14 km 01.28,00

7 km 00.44,58

11 km 01.09,00

16 km super tid

8 km 01.20,00

8 km 01.20,00

8 km 01.20,00

12 km 01.12,00

16 km 01.39,00

12 km 01.10,00

14 km 01.21,00

 

 

Startliste

Hel Marathon start kl 10

1 Hans Renkwitz
2 Hans Meulengracht
3 Susanne Garbrecht
4 Peter Klarlund
5 Claes Adel
6 Marianne Eliasen IVG
7 Christian Eliasen IVG
8 Linda Jørgensen Kempel
9 Tommy Juel Kristensen
10 Kevin Vilhelmsen
11 Ricky Andersen
12 Jeanette Mikkelsen
13 Ian Ortved
14 Kim Lorenzen
15 Bjarne Buch Hundevad
16 Denis Löhndorf
17 Ole Toft
18 Gitte Schack
19 Connie Lundegaard Sørensen
20 Ulrik Pihl
21 Karin Eriksen
22 Kent Møller
23 Katja Andreasen
24 Gitte Jensen
25 Pia Angelbo Mortensen
26 Susanne brüchle Kodal
27 Lars Troelsen
28 John Raschat
29 Ole Vestergaard Eriksen
30
31 Anders Barsøe
32 Claus Sørensen
33 Jesper Duus
34 Jørgen Jacobsen
35 Danny Andersen klub IVG
36 Bent Thomsen
37 Dorthe Roslev
38 Mirco Fischer
39 Steen Christesen
40 Niels Sehested
41 Allan Dahl Hansen
42 Gitte Lyndrup
43 Lene Hauerberg
44 Mette Brinck
45
46 Line Rønn
47 Jakob Stæhr
48 Kim Hammerich
49 Claus Batiste
50 Susanne Gravesen
51 Dorrit Thomhav Hørlyck
52 Aksel Skibsted
53 Michael Langholz
54 Jesper Hahn
55 Thomas Knudsen
56 Mikkel Laursen
57 Jørn Jensen
58 Vagn Kirkelund
59 Kim Sørensen
60 Tina Ohlsen
61 Tove Grevsen
62 Nicky Krogsøe
63 Brian Klausen
64 Jan Knudsen
65 Søren Straarup Nielsen
66 Bent Rasmussen
67 Peter Klaris

Halv Marathon start kl 12

1 Mette Jochimsen
2 Bo Jensen Darling
3 Henrik Lentz Skøtt
4 Maria Boy Birck
5 Bethina Nissen
6 Jesper Ludvigsen
7 Helle Jensen
8 Ronny Moshage
9 Maria Veinholt
10 Birgitte Sørensen
11 Lene Jul Mønsted
12 Anette Hansen
13 Dorthe Lauritzen Lund
14 Elin Moldt
15 Preben Petersen
16 Jette Tønder
17 Morten Wolff
18 Mogens S. Nielsen
19 Anne Grethe Jacobsen
20 Jesper Steffensen
21 Mette Boy Birck
22 Torben Jacobsen
23 Betina Jensen
24 Tommy Madsen
25 Ulla Due Lange
26 Flemming Søe-Pedersen
27 Jens Schjerning
28 Dorte Stycke Kristensen
29 Claus Andresen
30 Kenneth Severin

Rundeløb

1 Henning Olsen
2 Begitte Petersen
3 Eicke Warncke
4 Iben Kyndal
5 Holger Jacobsen
6 Conny Schlesinger
7 Birthe Lorenzen
8 Karin Juel Kristensen
9 Bo Junker
10 Henriette Molina
11 Jonas Hekman
12 Hanne Jonasson Nielsen
13 Dorte Lykkegaard Andersen
14 Jane Vilstrup Andersen
15 Lis Sievertsen
16 Philip Hekman
17 Alexander Hekman
18 Tanja Johannsen
19 Preben Laasholdt
20 Elisabeth Laasholdt
21 Tina Callø Hansen
22 Morten Hansen
23 Birgitte Bille Schøning
24 Kirsten T Nielsen
25 Gitte Petersen
26 Helle Mikkelsen
27 Ditte Mikkelsen
28 Dorthe Ludvigsen